Наши очерки, рубрики
Конкурсы
Реклама
Історія гімназії | Коротка історія Свалявської гімназії

Коротка історія Свалявської гімназії

         Свалявська гімназія розпочала своє існування як Свалявська середня школа-інтернат у 1963 році. Першого вересня у світлі просторі приміщення з різних сіл та міст Закарпаття  прийшло 450 учнів 1-х – 9-х класів.  Наступного року у зв’язку з реорганізацією Великоберезнянської школи-інтернату сюди переведено ще 28 учнів одинадцятого класу. Навчали та виховували дітей 46 вчителів та вихователів. Свалявська  школа-інтернат уславилася високими досягненнями та  багатими традиціями.

         1992 року за поданням Свалявської районної державної адміністрації та згідно з розпорядженням Закарпатської обласної державної адміністрації на базі Свалявської середньої школи-інтернату створено Свалявську гімназію-інтернат, яку 1998 року реорганізовано у Свалявську гімназію.

Гімназія в системі середньої освіти – заклад нового типу. Свалявська гімназія – середній загальноосвітній навчально-виховний заклад другого–третього ступеня з поглибленим вивченням іноземної мови за програмами спеціалізованих шкіл та окремих предметів відповідно до профілю, що забезпечує науково-теоретичну, гуманітарну, загальнокультурну підготовку обдарованих і здібних дітей. До структури Свалявської гімназії входить школа першого ступеня ( 1-і – 4-і передгімназійні класи).

Головною метою навчального закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти. Педагогічний колектив Свалявської гімназії працює над проблемним питанням «Науково-пошукова діяльність педагогічного колективу з упровадження у навчально-виховний процес нестандартних форм і методів роботи, забезпечення умов індивідуального розвитку, стимулювання творчої активності гімназистів шляхом індивідуалізації та диференціації».

Виходячи з цього завдання, у навчальному закладі склалася чітка система навчально-виховної роботи з обдарованими дітьми, починаючи від психолого-педагогічних спостережень та досліджень молодших школярів, вивчення їхніх здібностей, нахилів та уподобань, їх розвиток через залучення гімназистів до роботи в об'єднаннях за інтересами, у добровільній дитячій організації “Суцвіття добрих справ” та активної участі у Всеукраїнських предметних олімпіадах, у роботі Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України, різноманітних конкурсах, спортивних змаганнях різних рівнів, позакласних та позашкільних заходах, у роботі учнівського самоврядування.

Навчальним планом  Свалявської гімназії передбачено поглиблене вивчення іноземних мов – англійської та німецької, а саме: на вивчення англійської мови у 1-х – 3-х передгімназійних класах відведено 3 години,  у 4-х – 4 години.  Починаючи з 1-го гімназійного класу, кількість годин на вивчення цієї іноземної мови збільшується до п’яти, а також вводиться вивчення німецької мови (2,5 – 3 години на тиждень).  Гімназисти  вивчають англійську додатково за навчальними комплектами Оксфордського університету, придбаними на меценатські кошти волонтерів Корпусу Миру та батьків гімназистів. Свалявська гімназія веде тісну співпрацю з Корпусом Миру. Діяльність волонтерів цієї міжнародної організації сприяє вивченню англійської мови гімназистами. 

На базі Свалявської гімназії з 1997 року працює Свалявська філія Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України. Протягом усіх років існування Свалявська філія досягає високих результатів: щороку її вихованці – у числі переможців і призерів обласного та Всеукраїнського етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Так, у 2010-2011 н.р. двоє гімназистів стали призерами ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту (керівники Туряниця В.Г., Бедирханова Н.І.). Успіху сприяє підготовча робота: усі гімназисти 4-х – 7-х гімназійних класів щороку працюють над науковими рефератами з предметів інваріативної частини навчального плану, найкращі учнівські роботи захищаються на щорічній учнівській конференції.

Окремою ланкою в системі роботи  з обдарованою молоддю є підготовка гімназистів до участі у різних етапах Всеукраїнських предметних олімпіад. Педагоги Свалявської гімназії протягом багатьох років поспіль готують найбільш представницьку у межах району команду учнів – переможців та призерів предметних олімпіад районного, обласного та Всеукраїнського етапів. Зокрема, у 2010-2011 н.р. на ІІ (районному) етапі гімназисти посіли 47 призових місць, з них 6 стало переможцями ІІІ (обласного) етапу. У 2011-2012 н.р. 53 гімназисти вибороли призові міста на ІІ (районному) етапі, 12 стали призерами й переможцями ІІІ етапу. 

У методичній структурі гімназії працюють 5 предметних кафедр: передгімназійного навчання, іноземних мов, предметів суспільно-гуманітарного та природничо-математичного циклів; кафедра оновлення змісту виховного процесу та циклічне методичне об'єднання вчителів фізкультури, музики, трудового навчання, образотворчого мистецтва, захисту Вітчизни  та медико-санітарної підготовки. Вчителі гімназії – творчі, талановиті, досвідчені педагоги, майстри своєї справи, фахівці високого рівня. Підсумки роботи вчителів-членів предметних кафедр підводяться під час проведення щорічних предметно-методичних тижнів, творчих звітів та на засіданнях відповідних предметних кафедр.

Педагогічний колектив гімназії приділяє багато уваги спортивно-оздоровчій роботі з гімназистами. Цьому сприяє зміцнення спортивної бази навчального закладу та обладнання спортивного майданчику для футболу зі штучним покриттям. Традиційними стали у навчальному закладі Дні здоров’я, товариські футбольні зустрічі між збірними командами учителів та учнів, Старти надій тощо. 

Навчально-виховний процес у Свалявській гімназії забезпечують 43 педагоги, з них зі званням “Заслужений учитель України” – 1, “вчитель-методист” – 6, “старший учитель” – 12, нагороджено значком «Відмінник освіти» – 4. У педагогічному колективі працює 25 спеціалістів вищої категорії.

Свалявська гімназія має свій герб і гімн. Гімназисти живуть і працюють за Кодексом честі гімназиста. Традиційною є щорічна Посвята в гімназисти учнів перших гімназійних класів.

 

                                                     

 

 

СВАЛЯВСЬКА ГІМНАЗІЯ

Сайт: svlgimn.ftes.info

2012 - 2018 год
Управление сайтом Сайт создан Ftes.info